min min min
miesiac dzien
min

Dolina Baryczy. Przewodnik po niezwykłościach przyrody

Zapraszamy w Dolinę Baryczy - krainę stawów i lasów, gdzie od wieków człowiek żyje w harmonii z przyrodą

24 marca 2012

 

Zaledwie pięćdziesiąt kilometrów na północny wschód od Wrocławia rozciąga się niezwykła kraina. To Dolina Baryczy – królestwo ptaków, największy kompleks stawów w Europie, jeden z najbardziej urokliwych miejsc Polski. Ten prawdziwy raj dla miłośników przyrody pozostaje wciąż nieodkryty.

„Dolina Baryczy. Przewodnik po niezwykłościach przyrody” zabierze Was w podróż po najpiękniejszych zakątkach tego regionu. Przybliży Wam także życie zwierząt, szczególnie ptaków, które mieszkają w okolicach stawów.

Przewodnik poprowadzi Was przez całą Dolinę Baryczy, zaczynając na jej zachodnich krańcach, a kończąc na wschodzie. Leśne ostępy Olszyn Niezgodzkich na zachodzie, kompleks stawów Stawno w centrum oraz Łąki Odolanowskie na wschodzie dały motyw przewodni trzem częściom opisującym krainę nad Baryczą. Przeczytacie w nim również o historii regionu i o tym, jak wędrować po obszarach chronionych. W przewodniku nie zabrakło informacji o śladach kultury ludzi mieszkających tu przed wiekami oraz współcześnie. Znajdziecie w nim także praktyczne wskazówki jak obserwować ptaki, jakimi szlakami wędrować przez Dolinę i gdzie najlepiej podglądać przyrodę.

Nie sposób zamknąć przyrodę Doliny Baryczy na kartkach niewielkiej książki. Mamy nadzieję, że przewodnik zachęci Was do wędrówek przez jeden z najpiękniejszych zakątków Polski, a urok Doliny Baryczy uwiedzie Was tak, że będziecie tutaj powracać.